Do 28 grudnia Ministerstwo Zdrowia wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń personelu medycznego i niemedycznego do szczepień przeciw COVID-19 w szpitalach węzłowych, szpitalach niewęzłowych, uzdrowiskach oraz zakładach opiekuńczo-leczniczych. W tych ostatnich do szczepienia mogą zgłaszać się też pacjenci. Więcej TUTAJ.

Jest to m.in. odpowiedź na pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Ministra Zdrowia, w którym zaapelowano o wydłużenie terminu, w jakim zgłoszenia mogły być składane (pierwotnie do 20 grudnia), ze względu na sygnalizowane przez środowisko lekarskie problemy oraz niedoinformowanie podmiotów węzłowych.

Ponadto w załączeniu poniżej znajdą Państwo prezentację ze spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. Jest w niej m.in. wskazane, że do grona osób szczepionych w etapie 0 zostali dołączeni pracownicy administracyjni izb lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów. Apelował o to także Prezes NRL, zaznaczając, że nie jest to liczna grupa, ale są to osoby, z którymi personel medyczny działający w organach samorządowych ma stały kontakt, co uzasadnia potraktowanie ich analogicznie do personelu administracyjno-technicznego placówek medycznych.


Pobierz dokument (PDF, 592KB)

X
Bystrzańska 23
Bielsko Biała
Śląskie
43-300
Poland