Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych.  Nowa matryca jest obowiązkowa dla  wszystkich urządzeń fiskalnych.

Podatnicy, którzy nabywają kasę po 1 maja 2019.

Zgodnie z rozporządzeniem (§ 6.1, pkt 5) oznaczenia  literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług będą funkcjonować w następujący sposób:

„A” – stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
„B” – stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
„C” – stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
„D” – stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
„E” – zwolnienie od podatku,
„F” i „G” – pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0%  (zero techniczne) w przypadku  sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;
Podatnicy, którzy pracują na urządzeniach fiskalizowanych przed 1 maja 2019

Podatnik używający kasy na dzień wejścia w życie rozporządzenia może stosować do dnia 31 lipca  2019 r. dotychczas  stosowane oznaczenia literowe od „A” do „G”  do stawek podatku lub zwolnienia od podatku przypisane  do nazw towarów i usług. W praktyce oznacza to, że wszyscy podatnicy od 1 sierpnia 2019 roku będą musieli prowadzić sprzedaż w oparciu o nową matrycę VAT.

Zmiana matrycy stawek VAT jest obowiązkiem podatnika, ale nasz zespół jest do Państwa dyspozycji, aby przeprowadzić te zmiany.

Przygotowaliśmy dedykowaną ofertę, która w zależności od rodzaju urządzenia, wielkości bazy towarowej, połączenia z  oprogramowaniem, pozwoli Państwu na pewną pracę w oparciu o nowo obowiązujące przepisy. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorami serwisu tel. 33 82 85 730, serwis@jantar.pl w godzinach 8.00-16.00.

 

Więcej informacji

X
Bystrzańska 23
Bielsko Biała
Śląskie
43-300
Poland