UWAGA

podmioty realizujące na terenie miasta Bielska-Białej pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

załaczniki:

pismo przewodnie

podmioty realizujące na terenie miasta Bielska-Białej pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

                               Instytucje Publiczne i Samorządowe

 

            Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie w załączeniu przesyła plakat informujący o realizacji bardzo ważnej i bezpłatnej usługi dla osób niesłyszących: Pogotowie Migowe, w ramach którego zapewniamy dostęp do tłumacza języka migowego on-line.

Osoba głucha i pracownik urzędu czy instytucji może w godzinach od 8.00 do 16.00 za pośrednictwem kamerki internetowej na komunikatorze np. Skype lub ooVoo skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego świadczącego usługi on-line.

Dzięki temu zarówno osoba głucha jak i pracownik instytucji w czasie rzeczywistym mogą komunikować się i załatwić zgłaszaną sprawę.

Zapraszamy do upowszechnienia tej informacji w swojej instytucji oraz wśród osób niesłyszących na swoim terenie.

Realizacja prawa osób niesłyszących do komunikowania się we własnym języku i dostępu do informacji jest możliwa dzięki realizowanemu projektowi: „Prawo do informacji dla Głuchych” z środków EOG za pośrednictwem Fundacji Batorego.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu osób głuchych do poradnictwa prawnego i obywatelskiego oraz do informacji prawnej w ramach Centrum Poradnictwa Prawnego osób niesłyszących on-line.

Realizacja tego zadania odbywa się w innowacyjny sposób, gdyż za pośrednictwem komputera i Internetu a dokładniej za pośrednictwem komunikatorów internetowych z kamerkami, gdyż świadczone usługi są prowadzone w Polskim Języku Migowym.

Inny element innowacyjny na skale całego kraju to fakt, iż w godzinach od 8.00 do 16.00 osoby głuche i ich otoczenie z całego kraju mogą bezpłatnie skorzystać z naszej pomocy tam gdzie potrzebny jest kontakt osoby słyszącej np. telefon do przychodni, umówienie spotkania w urzędzie czy rozmowa w sklepie. Wszystko to w ramach Pogotowia Migowego, gdzie dyżurują doradcy i tłumacze języka migowego.

Strona projektu: http://glusitv.pl/prawo-pit/

Każda osoba niesłysząca potrzebująca pomocy w swoich sprawach życiowych może uzyskać pomoc kontaktując się z ekspertami za pośrednictwem Skype: resgest, komunikatora internetowego ooVoo: pitagorastv, res-gest_glusitv.pl lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:stow.pitagoras@gmail.com lub za pośrednictwem telefonu (SMS) 782-568-450

Zapraszamy do kontaktu:

www.pitagoras.org.pl

stow.pitagoras@gmail.com

tel. 782 568 450

 

 

 

 

 

 

Sprawozdanie z przebiegu  obchodów  XXV- lecia  Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

21 marca 2015 roku Beskidzka Izba Lekarska obchodziła swój Srebrny Jubileusz. Z tej okazji ufundowany został sztandar izby – Nasza Izba dołączyła do grona ośmiu okręgowych izb lekarskich w Polsce, które posiadają sztandar. Piękny ozdobiony z jednej strony wspaniałym srebrnym orłem a z drugiej logo BIL na białym tle, sztandar został uroczyście poświęcony przez jego ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Gregera w katedrze Św.Mikołaja w Bielsku-Białej. Zaszczytu bycia w składzie pocztu sztandarowego dostąpili wieloletni działacze Beskidzkiej Izby Lekarskiej – Andrzej Krawczyk, Jolanta Firlej-Dobrzańska i Krystyna Małyska.

Drugą część obchodów rozpoczęto o godzinie 17 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Uroczystą Galę prowadził Kuba Abrahamowicz. Podczas Gali obecni mogli usłyszeć krótko o historii BIL oraz obejrzeć kilkunastominutowy film, podczas którego lata sprawowania funkcji Prezesa wspominali kolejno: Ryszard Batycki (pierwszy Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej BIL), Krystyna Szyrocka-Kowalczyk, Zyta Kaźmierczak-Zagórska oraz obecny Prezes - Klaudiusz Komor. Ponadto wręczono odznaczenia izbowe – przyznane kolejnym osobom Złote Znaczki oraz po raz pierwszy nowe odznaczenie za Nadzwyczajne Osiągnięcia Medyczne. Szczególnie ważnym odznaczeniem, utworzonym specjalnie z okazji Srebrnego Jubileuszu – Medalem XXV-lecia odznaczono grupę osób szczególnie zasłużonych dla utworzenia, utrzymania oraz rozwoju Beskidzkiej Izby Lekarskiej. W trakcie przerwy Prezes BIL Klaudiusz Komor i Przewodnicząca Beskidzkiego Oddziału PTL Elżbieta Sobol-Grzesiak uroczyście otworzyli wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych członków i działaczy BIL – Olgierdowi Kossowskiemu. Na zakończenie Gali wszyscy obecni obejrzeli przedstawienie Hotel Nowy Świat w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego.

 

 

Historia powstania  Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Samorząd Lekarski w Polsce składa się z 24 Okręgowych Izb Lekarskich oraz Naczelnej Izby Lekarskiej. Przynależność do samorządu dla lekarzy i lekarzy dentystów jest określona ustawą i obowiązkowa. Izby Lekarskie pełnię wiele bardzo istotnych funkcji i zadań administracyjnych, najważniejsze to – prowadzenie sądownictwa zawodowego, czuwanie nad etyką wykonywanego zawodu, prowadzenie rejestru lekarzy oraz rejestru praktyk lekarskich, prowadzenie staży podyplomowych, szeroka działalność szkoleniowa dla lekarzy oraz działania integracyjne, socjalne i sportowe dla środowiska lekarskiego.

Beskidzka Izba Lekarska jest jedną z okręgowych izb lekarskich, istniejącą od 1989 roku.

Obecnie Beskidzka Izba Lekarska liczy 3476 członków w tym 779 lekarzy dentystów, 2681 lekarzy oraz 16 osób z oboma tytułami. Obejmuje swoim działaniem teren powiatów bielskiego, żywieckiego, suskiego, wadowickiego, cieszyńskiego i oświęcimskiego. Siedziba Izby mieści się przy ulicy Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej.

Beskidzka Izba Lekarska powstała poprzez wydzielenie ze Śląskiej Izby Lekarskiej terenu odpowiadającego ówczesnemu województwu bielskiemu dzięki uporowi delegatów reprezentujących lekarzy województwa bielskiego, po burzliwej trwającej prawie do rana dyskusji na I Zjeździe Okręgowej  Izby Lekarskiej w Katowicach w dniu 9 listopada 1989r. Zjazd ten poparł wniosek wydzielenia Okręgowej Izby Lekarskiej obejmującej obszar byłego województwa bielskiego.

I Krajowy Zjazd Lekarzy w Warszawie poparł to stanowisko a Naczelna Rada Lekarska w dniu 18 grudnia 1989r uchwałą Nr 1 ustanowiła Okręgową Izbę Lekarską dla województwa bielskiego z siedzibą w Bielsku-Białej.

I Okręgowy Zjazd Beskidzkiej Izby Lekarskiej odbył się 21 stycznia 1990r. Początkowy okres funkcjonowania Izby to przede wszystkim organizacja od podstaw samorządu lekarskiego oraz remont siedziby przyznanej przez wojewodę.

W grudniu 1991r Beskidzka Izba Lekarska współorganizowała II Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Lekarzy, który odbył się w Bielsku-Białej. Na tym ważnym Zjeździe prawie tysiąc obecnych delegatów uchwaliło Kodeks Etyki Lekarskiej.

Najważniejszym organem Izby jest Okręgowy Zjazd Lekarzy, w skład którego wchodzą delegaci wybierani na terenie całej Izby. Zjazd wybiera Okręgową Radę Lekarską oraz jej Prezesa, a także pozostałe organy izby (Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, jego zastępców, Sąd Lekarski, Komisję Rewizyjną) na czteroletnią kadencję. Funkcję Prezesa można pełnić nie dłużej niż dwie kolejne kadencje.

W kolejnych latach funkcje Prezesów Okręgowej Rady Lekarskiej pełnili Ryszard Batycki, Krystyna Szyrocka-Kowalczyk, Zyta Kaźmierczak-Zagórska i obecnie Klaudiusz Komor.

Przez lata działalności Izba mocno wpisała się w środowisko, kilkakrotnie musieliśmy walczyć z zakusami likwidacji Naszej Izby po zmianach liczby województw, wspieraliśmy lekarzy w słusznej walce o godne zarobki i warunki pracy.

Z okazji 25-lecia Okręgowa Rada Lekarska postanowiła nadać Izbie sztandar, który zostanie poświęcony w Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej w dniu 21 marca 2015 roku.
W tym samym dniu, w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta Gala z okazji XXV-lecia.

 

Medalami  XXV-lecia Beskidzkiej Izby Lekarskiej zostali uhonorowani

  1. Dr n. med. Krystyna Szyrocka-Kowalczyk
  2. Dr Kaźmierczak-Zagórska Zyta
  3. Dr Firlej-Dobrzańska Jolanta
  4. Lek. dent. Małyska Krystyna
  5. Dr Cieślawska-Kłosińska Krystyna
  6. Lek. dent. Klepacka Iwona
  7. Dr Ptak Aniela
  8. Dr Łukasiewicz-Świerczyńska Barbara
  9. Dr Batycki Ryszard
  10. Dr Wietrzny Marek
  11. Dr n. med. Krawczyk Andrzej
  12. Dr Roztoczyński Ryszard
  13. Dr n. med. Grzbiela Jacek
  14. Dr Talaga Bogusław
  15. Dr Czajkowski Krystian
  16. Dr Rawski Wojciech
  17. Dr Kawa Tomasz
  18. Dr n. med. Mikołajczyk Stanisław
  19. Dr Bagiński Mieczysław
  20. Dr Kawa Sebastian
  21. Mec. Godlewska Dorota
  22. Marzec Krystyna
  23. Mec. Sikora Andrzej
  24. Ks. Dr Franciszek Płonka
  25. Kozioł Czesława
  26. Hrabowska Urszula
  27. Bathelt Joanna
  28. Specjalne odznaczenie dla Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jacka Krywulta

 

Lista złote znaczki BIL otrzymali

  1. Dr Hadrian Artur
  2. Dr Hałat-Szafran Maria
  3. Dr Kawa Tomasz
  4. Lek. dent. Kijowska Joanna
  5. Dr Kocurek-Fordey Janina
  6. Dr Ładoś Mariusz
  7. Dr Miodońska Barbara
  8. Dr Pająkowski Mieczysław
  9. Dr Pliszek Krzysztof
  10. Lek. dent. Poliszuk-Konopek Agnieszka
  11. Dr Skwarna Maciej
  12. Dr Zuber-Fabia Maria
  13. Dr Zygulski Ireneusz

 

Odznaczenie za szczególne osiągnięcia medyczne otrzymali

  1. Dr n. med. Henryk Pysz
  2. Lek. Roman Brzóska
  3. Lek. dent. Halina Król-Barć
  4. Dr n. med. Tadeusz Leśniak
  5. Lek. dent. Irena Manderla
  6. Dr n. med. Zofia Salska

Galeria:

2314

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________

 

Pismo Prezesa NRL dotyczące  komunikatu o Rejestrze Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych

czytaj >>>

12.12.2015

________________________________________________________________________________________

 

Stanowisko nr 4/VII./2015  Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej z dnia 27.11.2015

  

czytaj >>>

6.12.2015

 ________________________________________________________________________________________

 

Prezes Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej  zwrócił się z  informacją o poszukiwaniu

lekarzy  różnych specjalizacji do współpracy z tutejszym Sądem Okręgowym i

sądami rejonowymi w okręgu bielskim w dwóch obszarach:    

biegłych lekarzy sądowych  

i lekarzy sądowych.

 

Informacje dotyczące kryteriów koniecznych do wykonywania w/w funkcji  znajdują

się nas stronie internetowej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej

  www.bielsko-biała.so.gov.pl  zakładka informacje.

 

Dodatkowe informacje również uzyskać pod numerem telefonu 33/499 03 11

 

16.06.2015

_________________________________________________________________________________________                                      

 

STANOWISKO NR 1/VII/2015

 PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ

 BESKIDZKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

 z dnia 12 czerwca 2015 roku

 

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej wyraża

zadowolenie ze zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne w roku 2015-2016.

 Jest to pierwszy tak istotny wzrost od wielu lat, zgodny z postulatami samorządu

lekarskiego.

 Mamy jednak nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem jakości szkolenia.

Jednocześnie niezmiennie uważamy, że konieczne jest przywrócenie stażu

podyplomowego, który powinien stanowić nieodłączny element szkolenia lekarzy.

  13.06.2015

  • Strona główna »
  • Archiwum aktualności
  • Archiwum aktualności

    UWAGA

    podmioty realizujące na terenie miasta Bielska-Białej pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

    załaczniki:

    pismo przewodnie

    podmioty realizujące na terenie miasta Bielska-Białej pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

     

     

     

     

     

     

    Szanowni Państwo

                                   Instytucje Publiczne i Samorządowe

     

                Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie w załączeniu przesyła plakat informujący o realizacji bardzo ważnej i bezpłatnej usługi dla osób niesłyszących: Pogotowie Migowe, w ramach którego zapewniamy dostęp do tłumacza języka migowego on-line.

    Osoba głucha i pracownik urzędu czy instytucji może w godzinach od 8.00 do 16.00 za pośrednictwem kamerki internetowej na komunikatorze np. Skype lub ooVoo skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego świadczącego usługi on-line.

    Dzięki temu zarówno osoba głucha jak i pracownik instytucji w czasie rzeczywistym mogą komunikować się i załatwić zgłaszaną sprawę.

    Zapraszamy do upowszechnienia tej informacji w swojej instytucji oraz wśród osób niesłyszących na swoim terenie.

    Realizacja prawa osób niesłyszących do komunikowania się we własnym języku i dostępu do informacji jest możliwa dzięki realizowanemu projektowi: „Prawo do informacji dla Głuchych” z środków EOG za pośrednictwem Fundacji Batorego.

    Celem projektu jest zwiększenie dostępu osób głuchych do poradnictwa prawnego i obywatelskiego oraz do informacji prawnej w ramach Centrum Poradnictwa Prawnego osób niesłyszących on-line.

    Realizacja tego zadania odbywa się w innowacyjny sposób, gdyż za pośrednictwem komputera i Internetu a dokładniej za pośrednictwem komunikatorów internetowych z kamerkami, gdyż świadczone usługi są prowadzone w Polskim Języku Migowym.

    Inny element innowacyjny na skale całego kraju to fakt, iż w godzinach od 8.00 do 16.00 osoby głuche i ich otoczenie z całego kraju mogą bezpłatnie skorzystać z naszej pomocy tam gdzie potrzebny jest kontakt osoby słyszącej np. telefon do przychodni, umówienie spotkania w urzędzie czy rozmowa w sklepie. Wszystko to w ramach Pogotowia Migowego, gdzie dyżurują doradcy i tłumacze języka migowego.

    Strona projektu: http://glusitv.pl/prawo-pit/

    Każda osoba niesłysząca potrzebująca pomocy w swoich sprawach życiowych może uzyskać pomoc kontaktując się z ekspertami za pośrednictwem Skype: resgest, komunikatora internetowego ooVoo: pitagorastv, res-gest_glusitv.pl lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:stow.pitagoras@gmail.com lub za pośrednictwem telefonu (SMS) 782-568-450

    Zapraszamy do kontaktu:

    www.pitagoras.org.pl

    stow.pitagoras@gmail.com

    tel. 782 568 450

     

     

     

     

     

     

    Sprawozdanie z przebiegu  obchodów  XXV- lecia  Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

    21 marca 2015 roku Beskidzka Izba Lekarska obchodziła swój Srebrny Jubileusz. Z tej okazji ufundowany został sztandar izby – Nasza Izba dołączyła do grona ośmiu okręgowych izb lekarskich w Polsce, które posiadają sztandar. Piękny ozdobiony z jednej strony wspaniałym srebrnym orłem a z drugiej logo BIL na białym tle, sztandar został uroczyście poświęcony przez jego ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Gregera w katedrze Św.Mikołaja w Bielsku-Białej. Zaszczytu bycia w składzie pocztu sztandarowego dostąpili wieloletni działacze Beskidzkiej Izby Lekarskiej – Andrzej Krawczyk, Jolanta Firlej-Dobrzańska i Krystyna Małyska.

    Drugą część obchodów rozpoczęto o godzinie 17 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Uroczystą Galę prowadził Kuba Abrahamowicz. Podczas Gali obecni mogli usłyszeć krótko o historii BIL oraz obejrzeć kilkunastominutowy film, podczas którego lata sprawowania funkcji Prezesa wspominali kolejno: Ryszard Batycki (pierwszy Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej BIL), Krystyna Szyrocka-Kowalczyk, Zyta Kaźmierczak-Zagórska oraz obecny Prezes - Klaudiusz Komor. Ponadto wręczono odznaczenia izbowe – przyznane kolejnym osobom Złote Znaczki oraz po raz pierwszy nowe odznaczenie za Nadzwyczajne Osiągnięcia Medyczne. Szczególnie ważnym odznaczeniem, utworzonym specjalnie z okazji Srebrnego Jubileuszu – Medalem XXV-lecia odznaczono grupę osób szczególnie zasłużonych dla utworzenia, utrzymania oraz rozwoju Beskidzkiej Izby Lekarskiej. W trakcie przerwy Prezes BIL Klaudiusz Komor i Przewodnicząca Beskidzkiego Oddziału PTL Elżbieta Sobol-Grzesiak uroczyście otworzyli wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych członków i działaczy BIL – Olgierdowi Kossowskiemu. Na zakończenie Gali wszyscy obecni obejrzeli przedstawienie Hotel Nowy Świat w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego.

     

     

    Historia powstania  Beskidzkiej Izby Lekarskiej

    Samorząd Lekarski w Polsce składa się z 24 Okręgowych Izb Lekarskich oraz Naczelnej Izby Lekarskiej. Przynależność do samorządu dla lekarzy i lekarzy dentystów jest określona ustawą i obowiązkowa. Izby Lekarskie pełnię wiele bardzo istotnych funkcji i zadań administracyjnych, najważniejsze to – prowadzenie sądownictwa zawodowego, czuwanie nad etyką wykonywanego zawodu, prowadzenie rejestru lekarzy oraz rejestru praktyk lekarskich, prowadzenie staży podyplomowych, szeroka działalność szkoleniowa dla lekarzy oraz działania integracyjne, socjalne i sportowe dla środowiska lekarskiego.

    Beskidzka Izba Lekarska jest jedną z okręgowych izb lekarskich, istniejącą od 1989 roku.

    Obecnie Beskidzka Izba Lekarska liczy 3476 członków w tym 779 lekarzy dentystów, 2681 lekarzy oraz 16 osób z oboma tytułami. Obejmuje swoim działaniem teren powiatów bielskiego, żywieckiego, suskiego, wadowickiego, cieszyńskiego i oświęcimskiego. Siedziba Izby mieści się przy ulicy Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej.

    Beskidzka Izba Lekarska powstała poprzez wydzielenie ze Śląskiej Izby Lekarskiej terenu odpowiadającego ówczesnemu województwu bielskiemu dzięki uporowi delegatów reprezentujących lekarzy województwa bielskiego, po burzliwej trwającej prawie do rana dyskusji na I Zjeździe Okręgowej  Izby Lekarskiej w Katowicach w dniu 9 listopada 1989r. Zjazd ten poparł wniosek wydzielenia Okręgowej Izby Lekarskiej obejmującej obszar byłego województwa bielskiego.

    I Krajowy Zjazd Lekarzy w Warszawie poparł to stanowisko a Naczelna Rada Lekarska w dniu 18 grudnia 1989r uchwałą Nr 1 ustanowiła Okręgową Izbę Lekarską dla województwa bielskiego z siedzibą w Bielsku-Białej.

    I Okręgowy Zjazd Beskidzkiej Izby Lekarskiej odbył się 21 stycznia 1990r. Początkowy okres funkcjonowania Izby to przede wszystkim organizacja od podstaw samorządu lekarskiego oraz remont siedziby przyznanej przez wojewodę.

    W grudniu 1991r Beskidzka Izba Lekarska współorganizowała II Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Lekarzy, który odbył się w Bielsku-Białej. Na tym ważnym Zjeździe prawie tysiąc obecnych delegatów uchwaliło Kodeks Etyki Lekarskiej.

    Najważniejszym organem Izby jest Okręgowy Zjazd Lekarzy, w skład którego wchodzą delegaci wybierani na terenie całej Izby. Zjazd wybiera Okręgową Radę Lekarską oraz jej Prezesa, a także pozostałe organy izby (Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, jego zastępców, Sąd Lekarski, Komisję Rewizyjną) na czteroletnią kadencję. Funkcję Prezesa można pełnić nie dłużej niż dwie kolejne kadencje.

    W kolejnych latach funkcje Prezesów Okręgowej Rady Lekarskiej pełnili Ryszard Batycki, Krystyna Szyrocka-Kowalczyk, Zyta Kaźmierczak-Zagórska i obecnie Klaudiusz Komor.

    Przez lata działalności Izba mocno wpisała się w środowisko, kilkakrotnie musieliśmy walczyć z zakusami likwidacji Naszej Izby po zmianach liczby województw, wspieraliśmy lekarzy w słusznej walce o godne zarobki i warunki pracy.

    Z okazji 25-lecia Okręgowa Rada Lekarska postanowiła nadać Izbie sztandar, który zostanie poświęcony w Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej w dniu 21 marca 2015 roku.
    W tym samym dniu, w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta Gala z okazji XXV-lecia.

     

    Medalami  XXV-lecia Beskidzkiej Izby Lekarskiej zostali uhonorowani

    1. Dr n. med. Krystyna Szyrocka-Kowalczyk
    2. Dr Kaźmierczak-Zagórska Zyta
    3. Dr Firlej-Dobrzańska Jolanta
    4. Lek. dent. Małyska Krystyna
    5. Dr Cieślawska-Kłosińska Krystyna
    6. Lek. dent. Klepacka Iwona
    7. Dr Ptak Aniela
    8. Dr Łukasiewicz-Świerczyńska Barbara
    9. Dr Batycki Ryszard
    10. Dr Wietrzny Marek
    11. Dr n. med. Krawczyk Andrzej
    12. Dr Roztoczyński Ryszard
    13. Dr n. med. Grzbiela Jacek
    14. Dr Talaga Bogusław
    15. Dr Czajkowski Krystian
    16. Dr Rawski Wojciech
    17. Dr Kawa Tomasz
    18. Dr n. med. Mikołajczyk Stanisław
    19. Dr Bagiński Mieczysław
    20. Dr Kawa Sebastian
    21. Mec. Godlewska Dorota
    22. Marzec Krystyna
    23. Mec. Sikora Andrzej
    24. Ks. Dr Franciszek Płonka
    25. Kozioł Czesława
    26. Hrabowska Urszula
    27. Bathelt Joanna
    28. Specjalne odznaczenie dla Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jacka Krywulta

     

    Lista złote znaczki BIL otrzymali

    1. Dr Hadrian Artur
    2. Dr Hałat-Szafran Maria
    3. Dr Kawa Tomasz
    4. Lek. dent. Kijowska Joanna
    5. Dr Kocurek-Fordey Janina
    6. Dr Ładoś Mariusz
    7. Dr Miodońska Barbara
    8. Dr Pająkowski Mieczysław
    9. Dr Pliszek Krzysztof
    10. Lek. dent. Poliszuk-Konopek Agnieszka
    11. Dr Skwarna Maciej
    12. Dr Zuber-Fabia Maria
    13. Dr Zygulski Ireneusz

     

    Odznaczenie za szczególne osiągnięcia medyczne otrzymali

    1. Dr n. med. Henryk Pysz
    2. Lek. Roman Brzóska
    3. Lek. dent. Halina Król-Barć
    4. Dr n. med. Tadeusz Leśniak
    5. Lek. dent. Irena Manderla
    6. Dr n. med. Zofia Salska

    Galeria:

    2314

     

     

     

     

    ________________________________________________________________________________________

     

    Pismo Prezesa NRL dotyczące  komunikatu o Rejestrze Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych

    czytaj >>>

    12.12.2015

    ________________________________________________________________________________________

     

    Stanowisko nr 4/VII./2015  Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej z dnia 27.11.2015

      

    czytaj >>>

    6.12.2015

     ________________________________________________________________________________________

     

    Prezes Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej  zwrócił się z  informacją o poszukiwaniu

    lekarzy  różnych specjalizacji do współpracy z tutejszym Sądem Okręgowym i

    sądami rejonowymi w okręgu bielskim w dwóch obszarach:    

    biegłych lekarzy sądowych  

    i lekarzy sądowych.

     

    Informacje dotyczące kryteriów koniecznych do wykonywania w/w funkcji  znajdują

    się nas stronie internetowej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej

      www.bielsko-biała.so.gov.pl  zakładka informacje.

     

    Dodatkowe informacje również uzyskać pod numerem telefonu 33/499 03 11

     

    16.06.2015

    _________________________________________________________________________________________                                      

     

    STANOWISKO NR 1/VII/2015

     PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ

     BESKIDZKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

     z dnia 12 czerwca 2015 roku

     

    Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej wyraża

    zadowolenie ze zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne w roku 2015-2016.

     Jest to pierwszy tak istotny wzrost od wielu lat, zgodny z postulatami samorządu

    lekarskiego.

     Mamy jednak nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem jakości szkolenia.

    Jednocześnie niezmiennie uważamy, że konieczne jest przywrócenie stażu

    podyplomowego, który powinien stanowić nieodłączny element szkolenia lekarzy.

      13.06.2015

    Beskidzka Izba Lekarska: sekretariat@bil.bielsko.pl