APEL NR 1/VIII/2018
PREZYDIUM
OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ
BESKIDZKIEJ IZBY LEKARSKIEJ
z dnia 22 maja 2018r.

w sprawie: wezwania Dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej do zaprzestania praktyki niezgodnej z art. 96 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej.

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej wyraża stanowczy protest przeciwko praktyce uzależniania przez Dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej udzielenia lekarzowi zgody na płatny urlop szkoleniowy od wyrażenia przez tegoż lekarza zgody na podpisanie tzw. klauzuli opt-out.

Wskazujemy, że takie działanie jest bezprawne i nosi znamiona szykany. Nadto narusza art. 96 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r., poz. 160 z późn.zm.).

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej wzywa Dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej do zaprzestania szykanowania lekarzy w sposób opisany powyżej i umożliwienia lekarzom rozwoju zawodowego.

 

SEKRETARZ

OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ

MACIEJ SKWARNA

PREZES

OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ

KLAUDIUSZ KOMOR

 

 

Zapisz się

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać aktualności na swoją skrzynkę pocztową

Please wait...

Dziękujemy

X
Zygmunta Krasińskiego 28
Bielsko Biała
Śląskie
43-300
Poland