Wojskowa Akademia Medyczna wróci do Łodzi. W piątek 19 czerwca Prezydent RP Karol Nawrocki podpisał ustawę o utworzeniu WAM.
W maju Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Wojskowej Akademii Medycznej (WAM). Ustawa została właśnie podpisane przez prezydenta Nawrockiego. Zakłada powołanie w Łodzi uczelni kształcącej wojskowych medyków, m.in. lekarzy i ratowników pola walki. To reaktywacja zlikwidowanej ponad 20 lat temu łódzkiej akademii.
Pełny artykuł na https://dzienniklodzki.pl/prezydent-nawrocki-podpisal-ustawe-o-utworzeniu-wojskowej-akademii-medycznej-w-lodzi/ar/c14p2-29106329