Beskidzka Izba Lekarska

Beskidzka Izba Lekarska

?Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

 

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wznawia – w ramach Akademii CSIOZ – realizację projektu szkoleniowego ?Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?.

Szkolenia będą prowadzone w nowej formule. Oprócz zajęć stacjonarnych, Akademia CSIOZ wprowadza opcję szkoleń  w wersji on-line. Pierwsze szkolenia rozpoczną się już w II połowie czerwca.

Wygodna forma zajęć daje szansę udziału w nich także tym wszystkim pracownikom podmiotów medycznych, którym do tej pory udział w stacjonarnych szkoleniach uniemożliwiały obowiązki służbowe.

Ponieważ od 8 stycznia 2021 roku wprowadzony zostanie obowiązek wystawiania skierowań wyłącznie w postaci elektronicznej, w programie planowanych szkoleń silny akcent położyliśmy na tematykę związaną z e-skierowaniami.

Przypominamy, że Akademia CSIOZ to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie personelu medycznego w zdobywaniu nowych umiejętności związanych z cyfryzacją ochrony zdrowia. Głównymi jej aktywnościami są obecnie szkolenia realizowane w zakresie funkcjonowania i obsługi
e-skierowania, e-recepty, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) i Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Szkolenia dedykowane są podmiotom leczniczym, w których realizowane są:

  • stacjonarne i całodobowe świadczenia szpitalne,
  • świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów CSIOZ, a udział w nich jest bezpłatny.

W ramach projektu zaplanowano:

– 330 szkoleń dla pracowników podmiotów leczniczych wykonujących podstawową opiekę zdrowotną;

– 660 szkoleń dla pracowników szpitali.

Placówki medyczne, których pracownicy chcą wziąć udział w szkoleniach, muszą posiadać aktualny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Więcej informacji:  https://www.csioz.gov.pl/akademia-csioz/szkolenia-z-edm/.

Zapraszamy do rejestracji na szkolenia: https://akademiaedm.csioz.gov.pl/signin.

 

 

Skip to content