8-9 czerwca Tenis Park w Żywcu gościł uczestników XXIII Mistrzostw Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Impreza zgromadziła rekordową ilość dwudziestu jeden zawodników. Lekarzy przywitał prezes BIL dr Radosław Piwowarczyk.
Jako pierwsze swoje zmagania rozstrzygnęły panie. Pierwsze miejsce z zeszłego roku obroniła Agnieszka Łodziana, zostawiając w pobitym polu Julittę Solecką i debiutantkę Magdę Blaszke.
Podbnie w kategorii 60+ mistrz jest ten sam co rok temu. Zwyciężył Roman Pawlas wygrywając z Rafałem Jękotem i Adamem Pietrasem.
Najwięcej emocji przyniosła kategoria OPEN. Tutaj w eliminacjach obserwowaliśmy zmagania 15 zawodników. Sensacja wisiała w powietrzu, kilkukrotny zwycięzca Piotr Zdunek „rzutem na taśmę” pokonał Sławka Zemana 6:7, 7:6, 11:9 i awansował do półfinału. Podobnie wracający po kilku latach nieobecności Kuba Gałaszek pokonał Rafał Klubę 7:5, 6:4 i dopełnił grono półfinalistów.
Ostatecznie po dwudziestu trzech latach wyłoniliśmy nowego Mistrza. Po raz pierwszy tytuł zdobył Kuba Gałaszek, stomatolog z Ustronia pokonując Piotra Zdunka. W meczu o trzecie miejsce lepszym z dwójki stomatologów okazał się Wojtek Balcer rozprawiając się z ubiegłorocznym zwycięzcą Przemkiem Stefanikiem. Puchary najlepszym wręczyli Grzegorz Kołodziej, szef komisji sportu BIL i wieloletni organizator imprezy Rafał Kluba.