Koleżanki i Koledzy!

 
W dniu 18 lutego w Klubie Lekarza odbyła się  wieczornica harcerska z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Było to już 10-te  spotkanie organizowane wspólnie z Harcerskim Kręgiem Seniorów "Orla Brać" przy Hufcu Beskidzkim ZHP w Bielsku-Białej oraz Komisją d/s Lekarzy Rencistów i Emerytów BIL.
 
Wysiłek organizacyjny spotkania, jak każdego roku spoczywał na" barkach" małżeństwa Wady i Józefa Ćwiertków, z inicjatywy których powstała ta tradycja.W uroczystości wzięło udział  liczne grono Harcerek i Harcerzy, spośród których znaczna część  to nasze Koleżanki i Koledzy. Organizatorzy zadbali, by poszczególne  tematy spotkania oddzielały tradycyjne piosenki harcerskie-na tę okoliczność rozdane zostały uczestnikom śpiewniki. Wanda Żarnowska-Ćwiertka wprowadziła zebranych  w temat krótkim wstępem na temat obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Pozdrowienia od Komendy Hufca Beskidzkiego przekazała Komendantka HKS " Orla Brać", Krystyna Wójcicka.
 
Listy gratulacyjne w imię utrzymywania więzi z Hufcem, poprzez  dziesięcioletnią już tradycję spotkań, od Komendanta Hufca otrzymał  Prezes BIL,Dr Klaudiusz Komor, Dr Janina Milota, przez wiele lat Przewodnicząca Komisji d/s Lekarzy Seniorów, Dr Bogumiła Malinowska i autorka tej relacji. Wspomnieniami z działalności medycznej chorągwi  katowickiej podzieliła się Bogumiła Malinowska. Usłyszeliśmy też o działalności medycznej harcerzy i zasłużonych lekarzy na terenie Bucza i Jaworza. Ostatnim tematem spotkania była informacja o udziale bielskich harcerzy w Światowym Jamboree w Japonii. Piosenką "Ogniska już dogasa blask....   zakończyliśmy spotkanie.    
 
28.02.2016                            
Aniela Ptak.
_______________________________________________________________________________________
 

Koleżanki i Koledzy!

 
Zapraszamy na tradycyjne wielkanocne "jajeczko" w Klubie Lekarza w tygodniu przedświątecznym , w środę https://bil.bielsko.pl/bil-go marca, o godzinie 15-tej.
 
Prosimy  też o zgłaszanie sie osób chętnych na wyjazd do Berlina, Poczdamu i Drezna w dniach  26 do 29 maja do Pani Bożenki - tel 500227981
 
O dokładnych kosztach wyjazdu poinformujemy póżniej. 
 
Orientacyjnie będzie to od 400- 450 zł/Wysokość dopłaty z Izby będzie zależała od liczby uczestników/koszt pełny to 759 zł/.
 
Pozdrawiamy. 
Komisja d/s Lekarzy Emerytów i Rencistów.
 
 
 
 
 
________________________________________________________________________________________
 
 

Koleżanki i Koledzy!

 
  Wszystkim Lekarzom Seniorom składamy serdeczne życzenia dobrego, rozpoczynającego się roku-nade wszystko zdrowia, dobrych przyjaciól, pogody ducha.
 
W tym roku planujemy wycieczką do Berlina, Poczdamu i Drezna w terminie 26.05 do  29.05 
Koszt pełny-759 zł. 
Planujemy dofinansowanie dla Seniorów w orientacyjnej wysokości/ zależnie do liczby uczestników/ w wysokości 250-300 zł. 
Organizatorem wycieczki, tak jak w poprzednich latach, jest Biuro Podróży Tęcza.
Szczegóły możecie uzyskać dzwoniąc do Biura/ 33 811 11 22 lub 33 81 11 25 lub na stronie www.tęcza.pl/
 
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Bożenki w Klubie Lekarza -pod nr 500227981/ Dokładne informacje co do wysokości wpłaty oraz terminie wpłacania- też u Pani Bożenki, ew  telefon do mnie 696062181.
 
Jeszcze raz zachęcam do udziału w naszych spotkaniach w Klubie Lekarza w czwartki o godzinie 15-tej.
 
W tym roku podobnie jak w poprzednich latach chcemy odwiedzać Lekarzy Seniorów kończących 90-ty rok życia. Nie mamy dostępu do wszystkich Jubilatów. Dlatego prosimy o ewentualne informacje na w/w telefony lub w sekretariacie Izby.
  
 17.01.2016
 Aniela Ptak
 
_______________________________________________________________________________________

 

Koleżanki i Koledzy!

 

21.10.2015 w siedzibie NRL  odbyło się  spotkanie Komisji ds. Lekarzy Emerytów i Rencistów NRL. Omówiono  przebieg akcji wczasów dla lekarzy we wrześniu. Seniorzy odpoczywali  w Rabce, wrócili zadowoleni, wypoczęci z dobrymi rekomendacjami co do miejsca pobytu. Wrażeniami z tego wyjazdu dzielili się też na łamach ostatniego numeru Gazety Lekarskiej.

Na spotkaniu w NRL  dyskutowano też o przyszłorocznych wczasach. Postulowano, by zwiększyć listę osób korzystających z wyjazdów, a także by oferta zawierała też  możliwość  skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Proponowano różne rozwiązania. Ostatecznie zadecydowano, by w poszczególnych izbach poszukać ciekawych ofert. Na kolejnym spotkaniu w NRL/prawdopodobnie w grudniu/ zapadłaby decyzja o wyborze miejsca, liczbie uczestników itp.

Rozmawialiśmy też o sposobach honorowania Seniorów kończących 90-ty rok życia.

W spotkaniu uczestniczył też Konstanty Radziwiłł mile witany przez zebranych.

Co w naszej Izbie?

Aniela Ptak

 
 
________________________________________________________________________________________
 
 

Koleżanki i Koledzy!

 
Prosimy Was o pomoc w dotarciu do naszych Seniorów, którzy w tym roku ukończyli 90  lat.
Jak pewno pamiętacie odwiedzamy naszych Kolegów, lecz do niektórych z nich nie możemy dotrzeć- nieaktualne telefony. Prosimy o informacje do sekretariatu BIL- 33 8150312 o następujących osobach:Czerwik Wojciechowska Stefania zam, w Oświęcimiu,Radowski Władysław zam w Ustroniu i Drapa Tadeusz zam, w Bielsku-Białej
 
 

________________________________________________________________________________________
 
 

Nasza wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej bardzo udana. Wróciliśmy trochę zmęczeni , ale pełni wrażeń.Obejrzeliśmy rynek starego miasta w Jeleniej Górze,Kościół Łaski p.w. Świętego Krzyża z potężnymi organami wznoszącymi się ponad głównym ołtarzem i bogato zdobioną amboną. Zwiedzilismy Dom Gerharda Hauptmana , niemieckiego pisarza noblisty w dzielnicy Jagniątków gdzie mieści się muzem im. Hauptmana, zabytkowy Park Zdrojowy w Cieplicach, Zespół Klasztorny Zakonu Cystersów wraz z kościołem p.w. Jana Chrzciciela. W jeleniej Górze trafiliśmy też na jarmark , gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w wyroby regionalne, głownie miody.W drugim dniu oglądaliśmy pałace i ogrody w Mysłakowicach, Wojanowie, Łomnicy,Karpnikach. Większość z nas "zdobyła" też ruiny zamku Chojnik skąd roztaczała się piękna panorama Kotliny.
  
Zachęcam Koleżanki i Kolegów do odwiedzania strony internetowej BIL. 
 
Znajdziecie tu wszystkie aktualności- informacje o planowanych wycieczkach i spotkaniach w Klubie Lekarza.
 

Przypominam, że spotykamy się w każdy czwartek.

 
 ________________________________________________________________________________________
 

Koleżanki i Koledzy!

 
W dniu  22. 05. 2015
odwiedziłam  seniorkę z naszej izby, Panią Dr Krystynę Danowską- Andron w Białymstoku. Nasza Koleżanka przeprowadziła się tam do córki. Ja tymczasem w tych dniach miałam spotkanie po 45 latach od ukończenia studiów  i wykorzystałam je by wręczyć jubilatce list gratulacyjny  podpisany przez Klaudiusza Komora oraz bukiet kwiatów. Pani Dr była wzruszona i uradowana naszą pamięcią.
 
KDanko_1022
X
Bystrzańska 23
Bielsko Biała
Śląskie
43-300
Poland